Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-03: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
18,333
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
917
19,250
Цела (бруто) плата
3,494
Пензиско осигурување
1,405
Здравствено осигурување
228
Придонес за вработување
95
Доп. здравствено осигурување
511
Персонален данок
12,600
Чиста (нето) плата
19,250
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan