Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
178,914
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
178,914
Цела (бруто) плата
32,920
Пензиско осигурување
13,240
Здравствено осигурување
2,147
Придонес за вработување
895
Доп. здравствено осигурување
14,708
Персонален данок
115,005
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan