Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-04: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
18,237
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
18,237
Цела (бруто) плата
3,356
Пензиско осигурување
1,350
Здравствено осигурување
219
Придонес за вработување
91
Доп. здравствено осигурување
1,322
Персонален данок
11,900
Чиста (нето) плата
18,237
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan