Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
153,675
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
153,675
Цела (бруто) плата
28,276
Пензиско осигурување
11,372
Здравствено осигурување
1,844
Придонес за вработување
768
Доп. здравствено осигурување
11,415
Персонален данок
100,000
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan