Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
55,326
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
55,326
Цела (бруто) плата
10,180
Пензиско осигурување
4,094
Здравствено осигурување
664
Придонес за вработување
277
Доп. здравствено осигурување
3,211
Персонален данок
36,900
Чиста (нето) плата
55,326
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan