Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-04: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
93,658
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
93,658
Цела (бруто) плата
17,233
Пензиско осигурување
6,931
Здравствено осигурување
1,124
Придонес за вработување
468
Доп. здравствено осигурување
5,990
Персонален данок
61,912
Чиста (нето) плата
93,658
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan