Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
399,932
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
399,932
Цела (бруто) плата
73,588
Пензиско осигурување
29,595
Здравствено осигурување
4,799
Придонес за вработување
2,000
Доп. здравствено осигурување
44,271
Персонален данок
245,680
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan