Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-06: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
40,459
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
40,459
Цела (бруто) плата
7,445
Пензиско осигурување
2,994
Здравствено осигурување
486
Придонес за вработување
202
Доп. здравствено осигурување
2,133
Персонален данок
27,200
Чиста (нето) плата
40,459
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan