Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
60,077
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
60,077
Цела (бруто) плата
11,054
Пензиско осигурување
4,446
Здравствено осигурување
721
Придонес за вработување
300
Доп. здравствено осигурување
3,556
Персонален данок
40,000
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan