Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
24,368
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
2,071
26,440
Цела (бруто) плата
4,865
Пензиско осигурување
1,957
Здравствено осигурување
317
Придонес за вработување
132
Доп. здравствено осигурување
1,117
Персонален данок
18,052
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan