Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-11: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
111,079
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
12,219
123,298
Цела (бруто) плата
23,180
Пензиско осигурување
9,247
Здравствено осигурување
1,480
Придонес за вработување
616
Доп. здравствено осигурување
8,055
Персонален данок
80,719
Чиста (нето) плата
123,298
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan