Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2018-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
32,529
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
32,529
Цела (бруто) плата
5,855
Пензиско осигурување
2,375
Здравствено осигурување
455
Придонес за вработување
163
Доп. здравствено осигурување
1,615
Персонален данок
22,066
Чиста (нето) плата
32,529
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan