Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-05: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
84 / 168
50%
13,508
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
13,508
Цела (бруто) плата
2,540
Пензиско осигурување
1,013
Здравствено осигурување
162
Придонес за вработување
68
Доп. здравствено осигурување
349
Персонален данок
7,250
Чиста (нето) плата
13,508
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan