Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
undefined%
18,000
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,800
19,800
Цела (бруто) плата
3,312
Пензиско осигурување
1,332
Здравствено осигурување
216
Придонес за вработување
90
Доп. здравствено осигурување
685
Персонален данок
14,165
Чиста (нето) плата
19,800
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan