Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-11: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
28,734
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
28,734
Цела (бруто) плата
5,287
Пензиско осигурување
2,126
Здравствено осигурување
345
Придонес за вработување
144
Доп. здравствено осигурување
20,832
Персонален данок
0
Чиста (нето) плата
28,734
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan