Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-05: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
75,389
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
75,389
Цела (бруто) плата
13,872
Пензиско осигурување
5,579
Здравствено осигурување
905
Придонес за вработување
377
Доп. здравствено осигурување
10,657
Персонален данок
44,000
Чиста (нето) плата
75,389
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan