Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-08: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
92 / 168
55%
14,789
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
14,789
Цела (бруто) плата
2,780
Пензиско осигурување
1,109
Здравствено осигурување
177
Придонес за вработување
74
Доп. здравствено осигурување
414
Персонален данок
8,250
Чиста (нето) плата
14,789
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan