Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
18,698
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
18,698
Цела (бруто) плата
3,440
Пензиско осигурување
1,384
Здравствено осигурување
224
Придонес за вработување
93
Доп. здравствено осигурување
556
Персонален данок
13,000
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan