Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-10: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
52,193
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
3,914
56,108
Цела (бруто) плата
10,324
Пензиско осигурување
4,152
Здравствено осигурување
673
Придонес за вработување
281
Доп. здравствено осигурување
3,268
Персонален данок
37,410
Чиста (нето) плата
56,108
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan