Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
158,178
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
158,178
Цела (бруто) плата
29,737
Пензиско осигурување
11,863
Здравствено осигурување
1,898
Придонес за вработување
791
Доп. здравствено осигурување
10,566
Персонален данок
103,322
Чиста (нето) плата
158,178
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan