Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-04: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
29,980
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
3,598
33,578
Цела (бруто) плата
5,516
Пензиско осигурување
2,219
Здравствено осигурување
360
Придонес за вработување
150
Доп. здравствено осигурување
1,733
Персонален данок
23,600
Чиста (нето) плата
33,578
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan