Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
36,748
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,654
38,401
Цела (бруто) плата
7,219
Пензиско осигурување
2,880
Здравствено осигурување
461
Придонес за вработување
192
Доп. здравствено осигурување
1,942
Персонален данок
25,707
Чиста (нето) плата
38,401
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan