Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
126,856
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
126,856
Цела (бруто) плата
23,849
Пензиско осигурување
9,514
Здравствено осигурување
1,522
Придонес за вработување
634
Доп. здравствено осигурување
8,311
Персонален данок
83,025
Чиста (нето) плата
126,856
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan