Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
40,933
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
4,093
45,027
Цела (бруто) плата
8,465
Пензиско осигурување
3,377
Здравствено осигурување
540
Придонес за вработување
225
Доп. здравствено осигурување
2,419
Персонален данок
30,000
Чиста (нето) плата
45,027
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan