Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-04: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
31,978
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
799
32,778
Цела (бруто) плата
6,162
Пензиско осигурување
2,458
Здравствено осигурување
393
Придонес за вработување
164
Доп. здравствено осигурување
1,537
Персонален данок
22,063
Чиста (нето) плата
32,778
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan