Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
93,205
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
15,845
109,050
Цела (бруто) плата
20,065
Пензиско осигурување
8,070
Здравствено осигурување
1,309
Придонес за вработување
545
Доп. здравствено осигурување
7,106
Персонален данок
71,955
Чиста (нето) плата
109,050
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan