Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
259,647
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
259,647
Цела (бруто) плата
47,775
Пензиско осигурување
19,214
Здравствено осигурување
3,116
Придонес за вработување
1,298
Доп. здравствено осигурување
25,244
Персонален данок
163,000
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan