Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-10: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
29,100
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
873
29,973
Цела (бруто) плата
5,471
Пензиско осигурување
2,183
Здравствено осигурување
349
Придонес за вработување
146
Доп. здравствено осигурување
1,360
Персонален данок
20,465
Чиста (нето) плата
29,973
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan