Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
59,985
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
59,985
Цела (бруто) плата
11,037
Пензиско осигурување
4,439
Здравствено осигурување
720
Придонес за вработување
300
Доп. здравствено осигурување
3,549
Персонален данок
39,940
Чиста (нето) плата
59,985
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan