Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
38,609
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
772
39,381
Цела (бруто) плата
7,104
Пензиско осигурување
2,857
Здравствено осигурување
463
Придонес за вработување
193
Доп. здравствено осигурување
2,076
Персонален данок
26,687
Чиста (нето) плата
39,381
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan