Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-03: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
28,915
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
28,915
Цела (бруто) плата
5,436
Пензиско осигурување
2,169
Здравствено осигурување
347
Придонес за вработување
145
Доп. здравствено осигурување
1,259
Персонален данок
19,560
Чиста (нето) плата
28,915
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan