Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2018-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
21,069
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
21,069
Цела (бруто) плата
3,792
Пензиско осигурување
1,538
Здравствено осигурување
295
Придонес за вработување
105
Доп. здравствено осигурување
781
Персонален данок
14,557
Чиста (нето) плата
21,069
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan