Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Пресметка под минимална плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
92 / 184
50%
9,196
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
9,196
Цела (бруто) плата
1,729
Пензиско осигурување
690
Здравствено осигурување
110
Придонес за вработување
46
Доп. здравствено осигурување
4
Персонален данок
4,150
Чиста (нето) плата
9,196
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan