Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
18,009
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
18,009
Цела (бруто) плата
3,314
Пензиско осигурување
1,333
Здравствено осигурување
216
Придонес за вработување
90
Доп. здравствено осигурување
506
Персонален данок
12,551
Чиста (нето) плата
18,009
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan