Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-10: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
36,700
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
183
36,883
Цела (бруто) плата
6,934
Пензиско осигурување
2,766
Здравствено осигурување
443
Придонес за вработување
184
Доп. здравствено осигурување
1,833
Персонален данок
24,723
Чиста (нето) плата
36,883
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan