Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-11: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
109,842
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
109,842
Цела (бруто) плата
20,650
Пензиско осигурување
8,238
Здравствено осигурување
1,318
Придонес за вработување
549
Доп. здравствено осигурување
7,086
Персонален данок
72,000
Чиста (нето) плата
109,842
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan