Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2020-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
72 / 160
45%
22,132
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,660
23,792
Цела (бруто) плата
4,473
Пензиско осигурување
1,784
Здравствено осигурување
286
Придонес за вработување
119
Доп. здравствено осигурување
906
Персонален данок
11,857
Чиста (нето) плата
23,792
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan