Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-03: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
22,066
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
22,066
Цела (бруто) плата
4,148
Пензиско осигурување
1,655
Здравствено осигурување
265
Придонес за вработување
110
Доп. здравствено осигурување
766
Персонален данок
15,122
Чиста (нето) плата
22,066
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan