Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-02: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
151,021
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
151,021
Цела (бруто) плата
27,788
Пензиско осигурување
11,176
Здравствено осигурување
1,812
Придонес за вработување
755
Доп. здравствено осигурување
11,068
Персонален данок
98,422
Чиста (нето) плата
151,021
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan