Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
21,233
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
21,233
Цела (бруто) плата
3,907
Пензиско осигурување
1,571
Здравствено осигурување
255
Придонес за вработување
106
Доп. здравствено осигурување
739
Персонален данок
14,655
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan