Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Пресметка под минимална плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
18,035
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
18,035
Цела (бруто) плата
3,602
Пензиско осигурување
1,437
Здравствено осигурување
230
Придонес за вработување
96
Доп. здравствено осигурување
12,670
Персонален данок
0
Чиста (нето) плата
18,035
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan