Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-04: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
46,773
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,169
47,943
Цела (бруто) плата
8,821
Пензиско осигурување
3,548
Здравствено осигурување
575
Придонес за вработување
240
Доп. здравствено осигурување
2,676
Персонален данок
32,082
Чиста (нето) плата
47,943
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan