Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2019-06: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
160 / 160
100%
63,900
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
63,900
Цела (бруто) плата
11,758
Пензиско осигурување
4,729
Здравствено осигурување
767
Придонес за вработување
320
Доп. здравствено осигурување
3,833
Персонален данок
42,495
Чиста (нето) плата
63,900
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan