Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
38,621
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
386
39,007
Цела (бруто) плата
7,177
Пензиско осигурување
2,887
Здравствено осигурување
468
Придонес за вработување
195
Доп. здравствено осигурување
2,028
Персонален данок
26,252
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan