Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
22,337
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
22,337
Цела (бруто) плата
4,110
Пензиско осигурување
1,653
Здравствено осигурување
268
Придонес за вработување
112
Доп. здравствено осигурување
819
Персонален данок
15,375
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan