Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
176 / 176
100%
21,060
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,158
22,219
Цела (бруто) плата
4,088
Пензиско осигурување
1,644
Здравствено осигурување
267
Придонес за вработување
111
Доп. здравствено осигурување
811
Персонален данок
15,298
Чиста (нето) плата
22,219
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan