Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

MK-2020-01: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
184 / 184
100%
56,250
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
1,406
57,656
Цела (бруто) плата
10,575
Пензиско осигурување
4,219
Здравствено осигурување
675
Придонес за вработување
281
Доп. здравствено осигурување
3,368
Персонален данок
38,538
Чиста (нето) плата
57,656
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan