Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

MK-2019-09: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
44,901
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
6,286
51,188
Цела (бруто) плата
9,419
Пензиско осигурување
3,788
Здравствено осигурување
614
Придонес за вработување
256
Доп. здравствено осигурување
2,911
Персонален данок
34,200
Чиста (нето) плата
51,188
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan