Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Држава
Работни часови во месец
0/0
0%
98,480
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
98,480
Цела (бруто) плата
18,120
Пензиско осигурување
7,288
Здравствено осигурување
1,182
Придонес за вработување
492
Доп. здравствено осигурување
6,340
Персонален данок
65,058
Чиста (нето) плата
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan