Пресметка на плата

Од Нето во Бруто плата

Пресметка под минимална плата

MK-2018-12: Македонија (MKD)
Работни часови во месец
168 / 168
100%
6,256
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
6,256
Цела (бруто) плата
3,067
Пензиско осигурување
1,244
Здравствено осигурување
239
Придонес за вработување
85
Доп. здравствено осигурување
162
Персонален данок
1,459
Чиста (нето) плата
6,256
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan